Stellarium İndir Uzay Gökyüzü Gözlemleme Programı

22 Eylül 2017 Full Program İndir Son Güncelleme: 23 Ekim 2017

Stellarium İndir Uzay Gökyüzü Gözlemleme Programı

Stellarium İndir Uzay Gökyüzü Gözlemleme Programı


Stellarium GNU Genel Kamu Lisansı ile piyasaya sürülen, başarılı bir astronomi programıdır. Stellarium sizlere çıplak gözle, teleskop ve ya dürbünle görüntülenemeyen gök cisimlerini izleyebilme imkanı sunar. Girilen koordinat komutlarına göre hareket eden program gökyüzündeki gezegenleri, yıldızları ve galaksileri meydana getirir. 2001 yılından beri, ünlü Fransız yazılımcı Fabien Chéreau liderliğiyle kontrol edilen başarılı bir programcı kitlesinin destekleriyle sürekli olarak geliştirilmektedir. Windows, Linux ve Mac OS X versiyonları mevcut olan program içerisinde Türkçenin de bulunduğu çok sayıda dile kusursuz destek sağlamaktadır.

Stellarium isimli Gökyüzü Gözlemleme Programı ilk yüklediğinizle sizlere 600.000 kadar yıldız görüntüleyebilme fırsatı sunar. Büyük bir kısmı yaklaşık olarak %99'luk bir kısmı NOMAD kitabevinden temin edilen bu yıldız katalogları; evrendeki bütün yıldızların kadir (magnitude), yüzey derecesinin ısısı (spectral type), ıraklık derecesinin açısı (parallax) ve ışık senesi türünden uzaklığı gibi konuları tam zamanlı ve güncel istatistikleriyle birlikte listeler.

Gerçekçi ve bir o kadar tam zamanlı şekilde çalışabilen bu gökyüzü simülasyon programı için OpenGL modunu kullanan program, ilave yıldız katalogları ve bulutsu modları ile bilgili bir gök bilimcinin tüm ihtiyaçlarını giderebilecek bir özellik sağlayabilmektedir. Program içerisine ilave yıldız modlarının dahil olmasıyla, Stellarium içerisinde yer alan yıldız sayısı 220 milyona kadar ulaşabilmektedir. Stellarium programı SourceForge tarafından Mayıs 2006 senesinde ayın en kaliteli projesi olarak seçilmiştir.

Editör Notu: Dosya boyutu 364 MB'dir.

Stellarium İndir Uzay Gökyüzü Gözlemleme Programı İle Benzer Yazılar

Anthemion Jutoh İndir

Anthemion Jutoh İndir

22 Ocak 2018

FotoBeschriften İndir

FotoBeschriften İndir

22 Ocak 2018

Stellarium İndir Uzay Gökyüzü Gözlemleme Programı İçin Yorum Yapabilirsiniz. (0)